Koszulki UV damskie

Koszulki UV – skuteczna ochrona przed słońcem

Ochrona przed słońcem jest ważna, wbrew pozorom, nie tylko w trakcie wakacji nad morzem. Na szkodliwe działanie promieni słonecznych jesteśmy latem narażeni wszędzie – na spacerze, na rowerze, w drodze do pracy. Warto więc zadbać o to, by w miarę możliwości chronić się skutecznie przed szkodliwymi promieniami. Jednym ze sposobów ochrony przed słońcem mogą być koszulki UV, które dostępne są w coraz większej liczbie sklepów.

Kiedyś głęboka, ciemna opalenizna była na topie, jednak w ostatnich latach coraz więcej mówi się o szkodliwym działaniu promieni słonecznych. Słońce może wyrządzić wiele szkody w naszym organizmie. Przede wszystkim wysusza i postarza skórę, sprawiając, że szybciej pojawiają się na niej efekty starzenia. Szkodliwe promieniowanie może mieć również negatywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu i zachodzące w nim procesy. Szczególnie szkodliwe jest dla naszej skóry – nadmiar słońca zwiększa ryzyko pojawienia się zmian nowotworowych. A wszystkie nowotwory skóry jako jedną z najczęstszych przyczyn mają podawaną ekspozycję na słońce. Przed słońcem trzeba więc się chronić, bez względu na to, jak bardzo lubimy się opalać. Jeśli nie zadbamy o profilaktykę, w przyszłości z pewnością będziemy cierpieć z powodu nadmiernego opalania się w poprzednich latach.

Jak ochronić się przed promieniowaniem?

Aby zapewnić sobie skuteczną ochronę przed słońcem, trzeba zadbać przede wszystkim o okulary przeciwsłoneczne, odpowiednie nakrycie głowy, a także kremy, balsamy czy olejki z wysokim filtrem, które będą zatrzymywały szkodliwe promieniowanie. Im wyższy filtr, tym większe poczucie bezpieczeństwa. Niestety, w przypadku wszystkich preparatów, jakie nakładamy, ich skuteczność może nie być wysoka. Szybko bowiem zmywają się wraz z wodą czy z potem. Wysoką ochronę zapewniają nam więc jedynie na krótko po posmarowaniu się nimi. Dobrą, sprawdzoną i coraz popularniejszą alternatywą dla wszystkich kosmetyków z filtrem UV może być odzież UV, którą możemy kupić w wielu specjalistycznych sklepach z odzieżą sportową czy ze strojami kąpielowymi. Koszulki UV świetnie sprawdzają się jako ochrona przed słońcem. Warto więc je nosić nie tylko nad wodą, ale również za każdym razem, gdy wybieramy się na słońce.

W czym koszulki UV są lepsze od zwykłych bawełnianych?

Na temat odzieży UV możemy spotkać wiele opinii, zarówno pozytywnych, jak i tych bardziej krytycznych. Wiele osób uważa, że koszulki UV to po prostu chwyt marketingowy. Bo w czym mogą być one lepsze od zwykłych bawełnianych czy innych koszulek? Okazuje się jednak, że pod względem ochrony przeciwsłonecznej faktycznie są lepsze i bardziej skuteczne. Zwykłe koszulki bawełniane wykonane są z włókna o dosyć luźnym splocie, które przepuszcza dużą część promieniowania słonecznego. Nawet, jeśli ubierzemy się od stóp do głów, nie ochronimy się przed szkodliwym działaniem słońca. Zupełnie inaczej jest w przypadku odzieży z filtrem przeciwsłonecznym. Koszulki UV oraz inne elementy tego rodzaju odzieży wykonane są z włókien o bardzo gęstym splocie , w które dodatkowo wplata się specjalny związek – dwutlenek tytanu. Ma on zdolność do pochłaniania szkodliwego promieniowania, dzięki czemu nie dociera ono do naszej skóry. Koszulki UV są więc niemal stuprocentową barierą przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Sprawdź ofertę uvkids.pl

Koszulki UV dla dorosłych i najmłodszych

Koszulki UV to doskonałe rozwiązanie, zapewniające niemal stuprocentową ochronę przeciwsłoneczną. Najlepsi producenci tego rodzaju odzieży gwarantują, że ponad 95 procent promieniowania zostanie zatrzymane prze ubrania UV. Wybór takich ubrań też jest całkiem spory i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Koszulki UV, a także stroje kąpielowe, spodenki, kąpielówki czy czapki uszyte są z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają skórze prawidłową wentylację. Jeśli zamoczą się w wodzie, bardzo szybko wysychają na słońcu. Koszulki UV nie odkształcają się nawet w trakcie długotrwałego noszenia, nie tracą fasonu ani tym bardziej kolorów. Choć są nieco droższe niż standardowa odzież, zdecydowanie warto w nie zainwestować. Z pewnością będą służyły bezproblemowo dużo dłużej niż tylko przez jeden sezon.

Koszulki i inne stroje UV są też polecane dla najmłodszych. Dzieci wymagają szczególnej dbałości o ochronę przeciwsłoneczną, gdyż ich skóra jest wyjątkowo narażona na uszkodzenia przez szkodliwe promienie. Ubranka UV dla młodszych i starszych dzieci dostępne są w wielu wzorach, modelach, kolorach. Z pewnością będą nie tylko skuteczną ochroną, ale również świetnie będą się prezentowały.